мікрорайону Ямна

Культурно-освітння робота села Ямна переважно концентрувалася в читальні «Просвіти», де був аматорський гурток, хор і бібліотека. В 1925-му році мешканець присілку Ямної-Хижки, Андрій Косило,   організував читальню «Проствіти», для вжитку якої відпустив власну хату. При читальні, згодом, організовано хор, а потім аматорський гурток. Також Андрій Косило організував гурток «Рідної школи», спровадивши вчительку А.Пасіку, яка навчала в цій новозаснованій школі, що приміщувалася також у хаті подружжя Косилів. їхня дочка Марія та її подруга Анна Турчиняк брали активну участь у драматичному гуртка.

Клубна установа є центром культурно-мистецької роботи села. В клубній установі працює завідувач Марія Дедерчук.

При клубній установі діє три клубні формування, а саме:

-гурток художнього читання;

– вокальний (дитячий і дорослий);

-троїстих музик.

Керівником гуртка художнього читання є зав. клубної установи Марія Дедерчук. В ньому займається 12 учасників. Учасники беруть участь у всіх заходах, які проводяться в клубній установі та в конкурсах, які проводяться в нашому регіоні. В репертуар гуртка входять твори відомих українських письменників Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко, Василя Стуса, Івана Франка, а також твори різних с письменників нашого краю. Гурток працює над поповненням репертуару, вдосконалює свою аматорську майстерність.

При клубній установі мікро району Ямна діє вокальний гурток, який складається з дорослого та дитячого ансамблю. В дорослий входять – 8 учасників,керівником якого є – Галина Федорчук, Дитячий вокальний гурток, яким керує Ольга Бойкуч налічує – 10 учасників. Вони працюють у напрямку вивчення українських пісень, коломийок та гаївок своєї місцевості.

Також при установі діє гурток троїстих музик. Керівник гуртка – Кучак Юрій. Він складається з 5 учасників. В репертуар колективу входять «Гуцулка», «Аркан», «Полька», а також українські пісні та коломийки.