селища Ворохта

Ворохтянський Будинок культури побудований в 1926р. як Народий дім (Dоm ludowy). Розвиток культури в післявоєнний період ( в той час церкву на деякий час було закрито) зосередився у клубі Ворохтянського ЛК, який очолювали в 40-50-х роках музикант Леонід Подуфалов, Лук’янченко Марія Яківна та ін. Багато років культурі села присвятив Овчарук Іван Сергійович, який зумів створити одні з найкращих в області духовий оркестр, хор, ансамбль тощо. Потім, у 80-90 рр., завідувачем клубу стала Молдавчук Ольга Антонівна. Тут працювало півтора десятка людей, серед яких чудовий керівник вокально-інструментального ансамблю Петро Петрович Юсипчук, Тепер – старший викладач Інституту мистецтв Волинського державного інституту ім. Лесі Українки по класу цимбалів, інструментовки та оркестрового диригування. Пізніше, у 1998 році Будинок культури селища Ворохта було продано у приватну власність, а вже у 2005 році, викуплено та передано на баланс селищній раді Ворохти. На посаді директора Будинку культури селища Ворохта з лютого 2006 року працював Нагірний Мирослав Богданович – володар Гранту Президента України для обдарованої молоді на 2006 рік, автор десятка наукових статей. З червня 2008 року посаду директора Будинку культури селища Ворохта займав керівник гурту бойового мистецтва «Чорногорські козаки» Одайський Валерій Георгійович. В 2006 році було присвоєно звання «Народний аматорський» родинному гурту троїстих музик «Петровичі» за високий художній рівень виконавської майстерності і активну діяльність у розвитку українського національного мистецтва, керівник Сказків П.В.

З квітні 2012-го року посаду директора Будинку культури очолює Стсфанців Мирослава Михайлівна    випускниця Інституту мистецтв Національного університету ім. В. Стефаника, за спеціальністю викладач музичного інструменту – фортепіано, та хормейстер. Вокальний ансамбль «СвіЧАДО» (керівник Мирослава Стефанців), який активно бере участь не тільки в культурно-масових заходах селища та Яремчапського району, а й області, та за її межами. Колектив працює, як в жанрі народної пісні, її сучасній обробці, так і має в репертуарі обробки та оригінальні академічні твори. Саме виконання творів академічною манерою, дозволяє колективу брату участь в різноманітних вокально-хорових фестивалях, до прикладу таких, як «Коляда на Майзлях» м. Івано-Франківськ, а цього річ «СвіЧАДО» мали честь представляти карпатський край на Різдвяній феєрії ‘Легенда святого Різдва» в м. Києві. Також колектив є лауреатами Гуцульського Міжнародного фестивалю

При Будинку культури працюють:

Народні колективи: Народний вокально-інструментальний дитячий гурт «Петрос». Родинний гурт «Петрое»- діти, які грають та виконують народні пісні на різних народних інструментах у стилі драм-н-бейс, дабстеп чи в рокових аранжуваннях, колектив створений в 2010 році при ворохтянському Будинку культури, керівником, та засновником колективу є Сказків Петро Петрович (закінчив музичне училище ім. Д. Січинського).

Клубні формування: шаховий клуб «Гамбіт», в якому займається 20 учасників.

Гуртки художньої самодіяльності

Вокальний ансамбль «СвіЧАДО» (керівник Мирослава Стефанців), який активно бере участь не тільки в культурно-масових заходах селища та Яремчанського району, а й області, та за її межами. Колектив працює, як в жанрі народної пісні, її сучасній обробці, так і має в репертуарі обробки та оригінальні академічні твори.

Дитячий вокальний ансамбль «Унісон» створено в квітні 2015р. керівник – Мирослава Стефанців 

Додаткові гуртки, які працюють при клубній установі:

Художнє читання, (керівник Мирослава Стефанців). Гурток налічує 6 учасників, які активно беруть участь в культурно-масових заходах селища і не тільки: так на протязі вже 4-х років поспіль учасники отримують призові місця в різних регіональних та обласних конкурсах юних декламаторів художнього слова. Що є великою гордістю селища.

Нагороди: Лауреати міжнародних конкурсів та фестивалів.

Проведені фестивалі:

Мистецько-спортивний проект «Віадук» .

При Будинку Культури працює: Краєзнавчий музей

Проводяться цікаві та змістовні заходи: лекції, концерти, зустрічі, тематичні вечоріцдитячі ранки, виставки творчих робіт та інші заходи

Концертна зала Народного дому нараховує 240 місць.

Місцезнаходження БК : смт. Ворохта, вул. Д. Галицького 76. Тел. 4-13-13