міста Яремче

Будинок культури м. Яремче – центр місцевої активності та популяризації культурних надбань краю

Відроджувати, зберігати та передавати, творити та  розвивати національну культуру, досягати професійного успіху – цими головними принципами керуються  у своїй роботі працівники Будинку культури.

При Будинку культури  працює 10 клубних формувань, в яких займаються 148 учасників, 9 гуртків художньої самодіяльності, з них 5 – носять звання «народний аматорський»

Добре налагоджена співпраця по проведенні семінарів на базі Будинку культури, а також  обслуговування цих семінарів  колективами художньої самодіяльності нашого краю, що має позитивні відгуки та знайомить учасників – гостей з усієї України та з-за кордону  з мистецтвом Гуцульщини. Будинок культури має  партнерські зв’язки з українським товариством «Мрія» з міста Даугавпілс (Латвія), культурним українським центром в Маямі (Філадельфія) та з колективами України: ансамблем народного танцю «Весняночка» (м. Харків), театром-студією сценічного бою та трюкової пластики «У-Вей» (м. Вінниця),хореографічним колективом «Чудовий настрій»  (м. Київ), народним аматорським фольклорним колективом «Любава» (м. Любомль, Волинської області), чоловічим хором «Іспас» (м. Вижниця, Чернівецької області), гуртом «Горицвіт» (ТОС, м. Івано-Франківськ),  народним аматорським вокальним ансамблем «Черлені пацьорки» (смт. Делятин), народним аматорським ансамблем пісні і танцю «Барви Прикарпаття» (с. Старі Кривотули, Тисменицького району).

На належному рівні працює метод-кабінет Будинку культури, який   надає методичну та практичну  допомогу працівникам культури нашого краю. Метою його роботи є підвищення кваліфікації працівників клубних закладів, обмін досвідом, застосування нових форм та методів роботи, розвиток самодіяльної народної творчості, відродження та збереження національної культури та  проведення масових заходів на високому мистецькому та виконавському рівні. Для цього методистами систематично проводяться семінари клубних працівників та керівників колективів аматорської народної творчості, як в Будинку культури, так і з виїздом безпосередньо на місця. Надається  допомога   в  плануванні роботи, розробці сценаріїв, підборі музичного матеріалу, репертуарі колективів, записі фонограм та проведенні заходів.

При методичному кабінеті створена і працює художньо-методична рада, куди входять представники громадських  організацій,  працівників освіти, Карпатського НПП,  дитячої школи мистецтв та бібліотечних установ. На її засіданнях обговорюються та затверджуються плани роботи, сценарії проведення масових заходів, репертуар колективів, програми концертів, а також введення нових форм і методів роботи.

Діяльність Будинку культури м. Яремче і надалі буде спрямована на створення розповсюдження  та популяризацію культурних надбань свого краю. Основним завданням  закладу є і залишається: збереження і розвиток української культури, забезпечення культурних  потреб громадян у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля, створення та організація діяльності клубних формувань (творчих колективів, гуртків,  любительських об’єднань, клубів за інтересами), розвиток усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва, народних художніх промислів, вивчення культурних запитів та розкриття творчих здібностей  різновікових груп населення.