XXV-й Міжнародний гуцульський Фестиваль

Люди делікатні!

 Ґазди хрещені!

 Побратими віддавна!

 Ґречно, чемно Вас просимо до нас на забаву!

 Йой, єк буде файно! 

 

Станіслав Вінценз

 

Шановні добродії!

 

З 21 по 29 липня 2018 року на території Яремчанської міської ради будуть проведені заходи по відзначенню ювілейного XXV-ого  Міжнародного гуцульського фестивалю, на які Вас  ґречно просимо:

–    21 липня 2018 року –  духовна конференція на тему: «Дора – колиска духовності Гуцульщини» до участі у якій  запрошуються представники священицтва гуцульських регіонів.  В рамках конференції – відкриття каплички от. Михайла Косила та резиденції в м-ні Дора, екскурсія в підпільну хату-музей, хату пасічника,  нічні чування, свято духовної  музики та пісні «Косилівська ватра», мікрорайон Дора;

 –       22 липня 2018 року  – свято гуцульської страви в селі Поляниця в рамках відзначення Дня села. У програмі – гощення гостей  гуцульськими стравами, приготовленими на вогні, майстер-клас з виготовлення карпатського чаю та  концертна програма за участю визначних українських виконавців;

 –   23 липня 2018 року – змаг  у  танцю «Аркан», с. Татарів  Представництво від кожного регіону – чоловічі  танцювальні колективи  в необмеженій кількості, в репертуарі яких є танець «Аркан».  

Проводиться конкурс на  найвитривалішого  учасника танцю. Конкурс полягає в тому, хто найдовше витанцює танець «Аркан». Відбудеться  також проведення майстер-класів з народного танцю;

  • 24 липня 2018 року – конкурс на найдужчий гуцульський регіон  та опришківські змаги бартками, селище Ворохта.

Для участі у змагах бартками на вправність запрошуються чоловіки гуцульського регіону в необмеженій кількості.

У конкурсі  на найдужчий гуцульський регіон бере участь команда  у складі 10-ти осіб від кожного гуцульського регіону. Даний змаг проводиться  у різних видах, до прикладу: підняття бруса, перенесення каменю, підняття бочки, боротьба на руках, витискання учасників з кола і т.д.;

  • 25 липня 2018 року, м. Яремче:
  1. Обрядове дійство «Гуцульське весілля». Для участі запрошуються колективи гуцульських регіонів, в репертуарі яких є фрагменти гуцульського весілля. Проводитимуться   майстер-класи:

                                     – вінки

                                      – збирання молодої до шлюбу

                                      – завивання молодої

                                      – танець з деревцем і т.д.

 

 

  1. Показ гуцульського вбрання та прикрас

Проводиться у  двох номінаціях: автентичне  та стилізоване  вбрання. Проводитимуться   майстер-класи з виготовлення прикрас,  в т.ч. згарди, лучки, силінки  і т.д.

  • 26 липня 2018 року – Свято «Полонинський клич»  на полонині «Ґорґани»,  с. Микуличин:

 Вихід ватагів  на полонину «Ґорґани».

 Проведення майстер-класів з виготовлення виробів з сиру.

 В рамках святкування – фестиваль гуцульського пива.

  • 27 липня 2018 року:
  1. Науково-практична конференція на тему: «Гуцульщина – ХХІ сторіччя: проблеми та перспективи збереження гірської природи та етнічної культури в гуцульському регіоні українських Карпат в умовах глобалізації» в Будинку культури м. Яремче.

До участі в  конференції запрошуються представники наукових  установ, краєзнавці та мистецтвознавці Гуцульщини. Завершення роботи пленеру художників.  

  1. Свято гуцульської фіри на полонині «Перці», с. Яблуниця

 В рамках свята проводиться конкурс на кращий гуцульський транспорт (фіра, бричка, філякр), в якому оцінюються  кінь, збруя, упряж та сам гуцульський  транспорт (фіра, бричка, філякр).

До участі у конкурсі запрошуються учасники в  необмеженій кількості. Проводитимуться  майстер-класи: підкування  коня, управляння батогом, запряження коня і т.д. Запрошуються майстри для проведення майстер-класів в т.ч. з виготовлення кінної утварі (спорядження) у необмеженій кількості.

Окрім того, 28 липня 2018 року відбудеться урочисте відкриття конкурсних програм учасників Фестивалю, виступи мистецьких колективів по населених пунктах, а 29 липня 2018 року – урочисте закриття  Фестивалю, у програмі якого: нагородження переможців,  передача естафети гуцульській Вижниці та Гала-концерт переможців Фестивалю.

 

Отож,

Прибувайте до нас, будьте ласкаві,

відпочиньте, підкріпіться, втіштеся.

Ми Вам раді,  для Вас провадимо се величне свято!

 

 

 Оргкомітет Фестивалю