Відділ культури

        Контакти: м. Яремче, вулиця Свободи 270, (03434) 22035, yar_kult@ukr.net         

 

         Хто не мріяв хоча б раз побувати в Українських Карпатах, здолати хоча одну гірську вершину, вдихнути на повні груди п’янкий, смерекове повітря, почути пісню дзвінкоголосих струмків, які наповнюють собою швидкоплинний Прут? А втілює в собі неповторну мальовничу красу цього чуда-краю невелике, але відоме далеко за межами України курортне місто Яремче, тому не дивно, щонагородили його ще й такою назвою – “Перлина Карпат”. 

           Це місто з давньою історією й знаменитим сьогоденням, знане не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Тут побували мільйони відпочиваючих, не залишилося плаю, де б не ступала нога туриста. Неповторними видами, цілющим смерековим повітрям, холодною джерельною воою, хвилюючим голосом трембіти тягне до себе яремчанський край. Місто охоплює південно-західну частину Івано-Франківської області, займаючи центральну частину Українських Карпат у межах гірських формувань Горган, Покутсько-Буковинських Карпат та Чорногори.

      Яремчанщина – є туристичною візиткою українських Карпат. До нас їдуть туристи й відпочиваючі, щоб побачити не тільки красу природи, але й захопитися самобутнім гуцульським мистецтвом та відчути справжній колорит Гуцульського краю. Наш регіон є туристичною візиткою не тільки міста, але й області. Ми є носіями культури гуцульського краю, наших традицій і маємо зробити все, щоб і надалі залишитися цікавими для тих, хто відвідує наш край – для туристів та гостей міста.  На території Яремчанської міської ради функціонує 21 заклад культури, в тому числі: бібліотеки – 12; клуби – 8; Яремчанська дитяча школа мистецтв. 

     При восьми установах культури працює 45 клубних формувань, в яких займається 553 учасники, з них – 10 колективів носять звання «народний аматорський». За їх участю проводяться всі масові заходи, що проводяться як по селах, так і в м. Яремче. Заклади культури забезпечують культурно – освітні та мистецькі запити населення. Також, проводиться певна робота щодо презентації краю, як туристичної візитівки Гуцульщини.Заплановано та проведено згідно плану роботи кожного закладу культури клубного типу, відповідно календарю знаменних і пам’ятних дат, культурно-мистецькі заходи до державних свят, ювілейних дат та важливих подій в житті краю.

      Мистецькі колективи краю брали участь в міських, обласних та міжнародних конкурсах і фестивалях.

 

       Неповторними краєвидами, цілющим смерековим повітрям, хвилюючим голосом трембіти,запальним гуцульським танцем та троїстою музикою вабить до себе Яремчанський край.
Яремчанщина – унікальний регіон з добре збереженою автентикою, визнаними майстрами професійної та аматорської сцени, видатними пам’ятками культурної спадщини. Духовні традиції Яремчанського краю покликані формувати міцну національну ідентичність молодих громадян в розбудові цілісного національного культурного простору, розвитку національної культури, її активного входження в європейський і світовий простір.
       Мистецькі колективи Яремчанського регіону представляють традиційний фольклор свого краю: в слові, пісні, танці, музиці, виробах декоративно – ужиткового мистецтва.

      Українська пісня, вишивка, вироби різьбярів, їх не сплутаєш ні з якими іншими, і звідусіль вони повертають тебе до рідного порогу.